3-6 mėnesiai, Apie motinystę, Ką veikti?, Kūdikių raida, Motinystė, Vaikiški atradimai

Kūdikių miego regresas – kas tai ir ką su juo daryti?

Ketvirto mėnesio pažiba – miego regresas deja, bet neaplenkė ir mano Emos. Ir sakyčiau, taip labai stipriai neaplenkė: jei dar teisingai suskaičiuoju – jau penkta savaitė kaip mokomės miegoti iš naujo!

Kas gi vyksta su mūsų kukuliais? Jie paprasčiausiai mokosi miegoti kaip suaugę! O besikeičiant jų miego įpročiams, jie dažniau pabunda naktį, pasidaro sunkiau grįžti miegoti. Pirmus 3-4 mėnesius kūdikių miegą sudaro ciklai po maždaug 40-45 minutes ir turi dvi fazes: gilus ir paviršutinis miegas. O pirmojo miego regreso metu jie po truputį pradeda miegoti kaip mes, suaugę: ciklais po 2-4 valandas bei atsiranda remisijos miego fazė.

Taigi, vienok įdomu, kodėl pradėdami miegoti kaip mes, vaikai miega blogiau? Pasirodo, mūsų suaugusiųjų miegas yra gerokai jautresnis, bet mes tiesiog su laiku įprantam prie menko foninio triukšmo bei išmokstam prabudę greitai nusiraminti ir užmigti atgal, o ryte to net neatsimename. Štai šio meno regreso metu mokosi ir mūsų mažyliai! Ar galima to išvengti? Deja, ne. Ar galima kaip nors mažyliams padėti? Tikrai taip! Ar tai stebuklingai pabaigs visas miego kančias? Ne, bet juk galima visad bandyti. O bebandant nepastebėsit, kaip tiesiog mažylis išaugs šį sunkesnį etapą.

kūdikių miego regresas ketvirto mėnesio ką daryti

Visų pirma – tai miego regresas ar augimo šuolis, o gal dygsta dantys?

Ne visada tik miego regresas kaltas dėl bemiegių naktų! Panašiu metu kūdikiai išgyvena ir augimo bei raidos šuolius, dažnai jiems pradeda dygti pirmieji dantukai. Kartais nutinka viskas vienu metu. Pagrindiniai požymiai, sufleruojantys jog jus ištiko miego regresas yra tokie:

  • Staigus miego pablogėjimas;
  • sunkiau ir ilgiau užmiega vakarais;
  • dažniau prabunda naktimis;
  • atsisako dienos miegų;
  • pasikeitė apetitas (ypač naktį gali prašyti daugiau);
  • vaikas irzlesnis nei įprastai.

Kaip išgyventi miego regresą?

Pradžiai – giliai įkvėpkite ir atminkite, kad miego regresas yra tik dar vienas laikinas etapas. Tuomet dar kartelį paskaitykite ir pabandykite suprasti kas gi vyksta su jūsų mažyliu, tai padės jį geriau suprasti ir neprarasti kantrybės. Ir atkreipkite dėmesį į toliau išvardintus veiksnius – jie gali padėti sušvelninti ar tiesiog greičiau įveikti miego regreso laikotarpį.

Duokite kūdikiui laiko praktikuotis dienos metu

Kadangi panašiu metu dažniausiai vyksta ir raidos šuolis, tikėtina, kad mažylis mokosi daug naujų dalykų: šneka naujais garsais, atranda savo kojas ir vis stipriau jas kilnoja artyn burnos, mokinasi verstis, siekti žaislų rankomis. Tokiems dideliems atradimams vaikeliui reikia daug laiko praktikai ir treniruotėms, tad kartais jie tą daryti gali pradėti naktimis. Todėl labai svarbu dienos metu sudaryti sąlygas ir skirti pakankamai laiko, kad mažylis galėtų užsiimti savo treniruotėmis.

Stenkitės kūdikį pamaitinti sočiai dieną ir ypač vakarais

Kadangi šiame laikotarpyje mažyliai pradeda itin intensyviai stebėti aplinką bei ją tyrinėti, galite pastebėti jog valgydami jie dažnai išsiblaško, nusuka žvilgsnį kitur ar pradeda plepėti ir išvis pamiršta, jog valgė. To pasekmė – alkis naktį. Tad stenkitės maitinti ramioje aplinkoje, kurioje būtų mažiau stimulų ir kūdikis pavalgytų sočiai.

Taip pat, jei tik pavyksta, reikėtų naktimis prabudusio irzlaus ar verkiančio mažylio neraminti duodant krūtį, jei jis nerodo alkio ženklų. Miego regreso metu įvesti nauji raminimo būdai (taip pat ir nešiojimas, sūpavimas ir kiti) taps įpročių ir kūdikis kaskart pabudęs tikėsis vėl būti užmigdytas būtent tokiu būdu.

Padėkite mažyliui išmokti nusiraminti pačiam

Po truputį mokykite kūdikį nusiraminti ir užmigti patį. Mes su Ema pradėjome nuo to, jog vakarais pavalgiusi ji migdėsi pas mane ant rankų, man švelniai ją sūpuojant ir dainuojant lopšinę. Vėliau taip pat, tik man jau sėdint lovoje. Tada pradėjau ją dėti ant lovos greta savęs dar neužmigusią ir laikydama už rankos ar glostydama padėti užmigti jau pačiai gulint. Dabar esame etape kai pavalgiusią ją iškart guldau šalia savęs lovoje ir tiesiog būnu greta – paglostau, padainuoju lopšinę ir kantriai laukiu kol ji išsiplepės, nusiramins ir užmigs.

Tokiam mokymuisi miegoti tikrai reikia mūsų, tėvų, kantrybės, bet tai labai labai svarbus žingsnis ramesnio miego link. Nes tik mokėdami patys nusiraminti ir užmigti vakarais, kūdikiai tą darys ir naktimis. Jei vaikeliui niekaip nepavyksta, jis pravirksta ar stipriai blaškosi – paimkite ant rankų, švelniai nuraminkite ir ramų vėl dėkite šalia. Jei toks migdymosi procesas kol kas atrodo kūdikiui visiškai nepriimtinas – nepergyvenkite! Svarbu sulaukti kada pats vaikelis bus tam pasiruošęs.

Tamsa tamsa ir dar kartą tamsa

Paskutinį maitinimą bei migdymąsi stenkitės sukurti kuo tamsesnę aplinką kūdikiui. Taip ne tik išvengsite nereikalingų stimulų, bet ir padėsite kūdikiui greičiau susigaudyti, jog metas miegoti ir giliau įmigti. Taip pat ir rytais, jei švinta anksčiau nei norisi, kad kūdikis keltųsi – naktinės užuolaidos būtinos. O keliantis rytais įleiskite į kambarius kuo daugiau šviesos, kad mažylis jaustų aiškų skirtumą tarp dienos ir nakties.

Įsiveskite pastovius miego ritualus

Kasdien kartojant tuos pačius veiksmus, vaikas įpras, žinos kas seka po ko ir jausis ramus bei saugus. Apie rutinos naudą bei kaip pradėti gyventi su dienotvarke daugiau galite paskaityti čia >>.Taip pat, būdamas tuose pačiuose įprastuose ritualuose ir žinodamas, kad jau tuoj laukia miegas, mažylis pats pradės po truputį ramintis ir ruoštis miegeliui. Susiformavus įpročiui, tikėtina, kad gerokai sumažės ašarų prieš miegą. Tik svarbu pasirinkti tokius miego ritualus, kurie kūdikį veiktų raminamai. Itin populiarios maudynės prieš miegą, nebūtinai gali būti tinkamas pasirinkimas jums. Kadangi kai kuriuos vaikučius jos gali dar labiau stimuliuoti, tokiu atveju geriau maudynių linksmumus pasilikti rytui.

Palaukite, tada padėkite

Kūdikiui prabudus naktį, nepulkite tą pačią sekundę jo raminti. Luktelėkite minutėlę ir pažiūrėkite, galbūt jis pats nusiramins ir šiek tiek pasimuistęs nugrims atgal į miegą. Jei mažylis visgi nerimsta – padėkite jam nusiraminti ir užmigti atgal. Svarbu pagalbos būdus rinktis kuo ramesnius, tylesnius ir su kuo mažiau įsikišimo. Pradžioje tiesiog palaikykite vaikelį už rankos, paglostykite ar uždėję ranką ant krūtinės pasūpuokite gulintį vaiką. Jei tai nepadeda – paimkite ant rankų ir pasūpuokite nesikeldami iš lovos. Stenkitės neįvesti naujų migdymo būdų, kadangi mažylis prie jų pripras ir kiekvieną kartą nubudęs norės būti užmigdytas būtent taip. Nepamirškite, jog tikslas yra padėti kūdikiui išmokti užmigti ir nusiraminti pačiam. Nors vidury bemiegės nakties tikrai gali kilti pagundų rinktis kuo greitesnį užmigdymo būdą, deja, bet ilgalaikio rezultato tai neduos.

Visiškai niekas nepadeda, nebeturite jėgų ir norite specialistų pagalbos? Kreipkitės į sertifikuotą miego konsultantę čia >>.

Mūsų kasdienius nuotykius bei atradimus kviečiu stebėti mano instagram paskyroje >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 03 13

Facebookredditpinterestmail

1 Comment

    Tija

    2021-03-10Reply

    Ačiū, kad dalinatės visais patarimais. 🌷Jie labai pravers gimus pirmajam vaikeliui mūsų šeimoje. Sėkmės, stiprybės, kantrybės ir begalinės meilės Jums. ❤️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *