Primaitinimui ruoštis aš pradėjau iš anksto. Ir knygos apie primaitinimą jau buvo skaitomos. Bet jis vis tiek mane užklupo netikėtai! Vieną dieną, būdama penkių mėnesių ir dviejų savaičių, Ema tiesiog sukišo savo rankas į mano bulvių košę ir pradėjo ją valgyti. Taip ir prasidėjo mūsų primaitinimo kelionė. O su jumis noriu pasidalinti trimis, mano nuomone, dėmesio tikrai vertomis knygomis apie primaitinimą ir skirtingus jo aspektus – nuo psichologinės pusės iki techninių žinių!
Mano vaikas nieko nevalgo
Labai džiaugiuosi jog į rankas pirmą paėmiau būtent šią knygą. Konkreti ir tiesi, nevyniojanti į vatą apie bazinius, bet tuo pačiu ir esminius dalykus vaiko mityboje.
Man gal vietom kiek pabodo ir prailgo vis pasikartojanti informacija, kiek ištempti pavyzdžiai ir palyginimai, bet pati esmė ir pagrindinės mintys yra labai geros! Persiskaito greitai, o suvokimo atneša daug.
Pagrindinės mintys, kurios liko su manimi:
🥄 jei vaikas atsisako valgyti – jis nealkanas, nepanikuok;
🥄 vaikai žino ir jaučia kiek/ko jie turi suvalgyti, nepanikuok;
🥄 jei per savaitę nenukrito 1kg – vaikas valgo pakankamai, nepanikuok;
🥄 papildomas košės kąsnis nėra vertas pykčių, šantažo ar cirkų 🙏🏼.
Ir tik dar kartą pasitikrinau, jog mano primaitinimo įsivaizdavimas greičiausiai bus teisingas: FOOD BEFORE ONE IS JUST FOR FUN.
Kūdikio vadovaujamas primaitinimas
Iškart užbėgu įvykiams už akių ir prisiduodu – aš šio primaitinimo tipo pradžiai nepasirinkau. Bet knyga tikrai buvo verta dėmesio dėl dviejų aspektų:
1. Pirmoje knygos dalyje radau tikrai įdomių ir prasmingų minčių apie primaitinimą bendrai;
2. Antroji knygos dalis ir praktinė informacija apie vaiko savarankišką valgymą gabaliukais bei maisto derinimą visai šeimai tikrai pravers vėliau. Juk tyrelės ir košės vos keliem mėnesiam.
Kodėl net ir nepasirinkusi maitinimo gabaliukais, aš pasirinkau leisti E valgyti pačiai, o ne maitinti ją šaukšteliu:
- Tai natūralus ir kūdikiams labai svarbus eksperimentavimas, kaip ir su kitais daiktais, taip ir su maistu – jį pažįstą per lytėjimą ir ragavimą;
- Mokosi saugiai valgyti – pats vaikas kontroliuoja kiek maisto susidės į burną, kaip jam seksis jį nuryti, kokiu tempu geba ir nori tai daryti;
- Aplinkos pažinimas – skirtingos košių tekstūros, spalvos, gumulėliai jose ir įvairūs fizikiniai dėsniai, kuriuos vaikučiai atranda valgydami visiškai taip pat lavina kūdikį kaip ir žaislai;
- Gebėjimų lavinimas – savarankiškas valgymas padeda lavinti akies-rankos koordinaciją, gerėja jų rankų miklumas, o tai vėliau pades vystytis rašymo ir piešimo įgūdžiams. Maisto kramtymas lavina veido raumenis, kurie vėliau bus reikalingi mokantis kalbėti.
Pilnavertė Jūsų vaiko mityba
Sulamdyta, apklijuota, pribraukyta ir visada po ranka. Vienariekšmiškai, pagrindinė knyga primaitinimo kelionėje. Ši leidyklos Dvi Tylos knyga labai išsami žiniomis, bet aiški ir konkreti jų pateikime. Taigi puikiai tinka mamoms, kurios laisvo laiko gausa pasigirti negali, bet žinių ir informacijos nori.
Taip pat, ši knyga labai geras startas tokiems ne iki galo susigaudantiems kaip aš. Nes aš gyvenime visad mitybą savo organizavau iš nuojautos. Niekad nesilaikiau dietų, neskaičiavau kalorijų ir visiškai nesigilinau kuris angliavandenis ar riebalas yra geras, o kuris ne.
Ir svarbiausia, produktai ir jų maistingumas dar ne viskas! Šioje knygoje rasite aptariamas ir dažniausias problemas bei iššūkius, susijusius su kūdikių ir vaikų mityba: nutukimas ir antsvoris, alergijos, dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sušvelninimas be vaistų ir kitas opias temas.
Dabar pasigilinau ir labai džiaugiuosi, nes atradau, kad su minimaliais pokyčiais galiu dar labiau subalansuoti ir praturtinti tiek Emos, tiek savo lėkščių turinį!
Neturi laiko visoms knygoms? Rinkis mano atmintines, kuriose sudėjau tik kruopščiai atrinktą pačią svarbiausią informaciją >>.
Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia >>.
Sekite mūsų kasdienius nuotykius Mažas Didelis Gyvenimas instagramo paskyroje >>.
Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2022 02 24