Tai buvo tokie absoliutaus skaitymo metai, kad net pati sau pavydžiu! Sausis ir vasaris buvo kiek ramesni, kaip ir įprasta kiekvienų metų pradžioje. Taigi – daugiau laiko skaitymui. Kaip ir kasmet, vasario knygų muge džiaugiausi apsipirkinėdama internetu. Nes su mama turime tradiciją vasarį savaitę laiko praleisti prie jūros. Ir tai būna būtent knygų mugės savaitė. Kiekvienos dienos agenda prie jūros: padirbti, vaikščioti, skaityti, padirbti, nusnausti, skaityti, vaikščioti.
O kovą startavome su nuostabia žinia apie mano pilve apsigyvenusį žirniuką.
Ir mažiau nuostabia – apie prasidėjusį karantiną. Tai visas pavasaris taip ir bėgo – ant sofos su knyga ir gerokai apmažėjusiais darbais. Taip įpratau lėtai mėgautis nėštumu, nesinervuoti dėl darbų ir tiesiog ilsėtis, kad vasarą pati anksčiau laiko baigiau visus darbus ir išėjau ilgų laukimo bei skaitymo atostogų!
Taip per metus sukapsėjo 46 knygos. Dalinuosi man labiausiai patikusiomis ir įsiminusiomis (seka chronologinė skaitymo, ne pagal gerumą):
1. Ką praleidau kol miegojai, Colleen Hoover. Nuostabiai graži ir jautri knyga. Joje susipina lašas romanos, žiupsnis dramos, penas pamąstymams ir santykių analizei. Labai labai!
2. Apšviestoji, Tara Westover. Kosmosas, o ne pasakojimas. Tikra istorija, kuri vyksta čia ir dabar, o negali patikėti, kad šiam pasauly taip būna. Tuo pačiu, labai geras pavyzdys kokią įtaką mums visgi daro šeima. Ir kaip sunku su įsisenėjusiomis nuostatomis kariauti.
3. Mes dedame tašką, Colleen Hoover. Ši autorė nuostabus mano 2020 metų atradimas. Ši knyga galėtų būti tiesiog labai geras romanas. Bet greta jame įpintos aktualios socialinės problemos, kasdienybėje sutinkami stereotipai. Jų sukeliamos pasėkmės bei paliečiami itin jautrūs klausimai nuneša šią knygą į kosmosą.
4. Galybė, Margaret Atwood. Ši gerokai palaužo fantaziją ir įtraukia giliai giliai! Koks būtų pasaulis jei moterys staiga įgautų nežemiškų galių?
5. Ten, kur gieda vėžiai, Delia Owens. Privaloma! Santūri istorija, santūrus pasakojimas, bet kokia milžinišką jėga slypi už to santūrumo! Apie vaikus, jų begailnę stiprybę, fantaziją, užsispyrimą. Apie suaugusius vaikus ir iš vaikystės atsineštus skaudulius bei jų pasėkmes. Jautrus ir unikalus kurinys.
6. Tobuli gyvenimai liepsnoja skaisčiau, Celeste Ng. Skaitai ir nori, kad nesibaigtų. Netikėtai vingiuojantis pasakojimas, pripildytas itin atvirų personažų istorijų. Ir viskas taip jautru. Apie skirtingas šeimas, skirtingus jų modelius, nuostatas ir vertybes.
Vasaros hitai:
7. Stouneris, John Williams. Ši knyga pirmą kartą išleista 1965 metais, o aktualumas šiandien – neišsemiamas! Kaip drąsi asmeninė kova su gyvenimo neišvengiamybėm ir neteisybėm virsta, mano akimis, pasidavimu tėkmei, vardan ramybės, patogumo ir kuklumo. Liūdna, bet labai labai graži.
8. Miško maudynės, Dr. Qing Li. Turbūt pats didžiausias skaitymo malonumas nutinka tuomet, kai knygos rankose atsiranda laiku ir vietoj! Ši buvo jau senai nužiūrėta, bet nutiko man tik besibaigiant antrai savaitei klajonių po pajūrio miškus 🌲🌳 ir kokia ji nuostabi! Ir kiek ten atsakymų bei įdomybių, ir patvirtinimo, kad ne veltui į tuos miškus norisi dar ir dar.
9. Auksinės šaknys, Yaa Gyasi. Knyga, kuri ilgai gulėjo ir laukė savo eilės. Ir neveltui! Toks jautrus kūrinys nusipelnė būti skaitomas lėtai, atidžiai ir su pasimėgavimu.
Last, but not least:
10. Aušros pažadas, Romain Gary. Liepos pradžioj pasižadėjau nebeimti į rankas tėvystės knygų visą likusią vasarą, bet tema užsimaskavusi vistiek pasiveja. Visiškai nuostabus kūrinys apie jaunos asmenybės virsmą, paieškas ir mamų ‘linkiu tau tik geriausio’ įtaką.
„Manai, kad taip ir turi būti. Manai, kad tai kažin kur egzistuoja, kad gali tai surasti. Tikiesi. Ieškai, viliesi, lauki. Su motinos meile gyvenimas pačioj aušroj duoda tau pažadą, kurio neištesi.”
11. Kirkė, Madeline Miller. Ilgai į rankas neėmiau šios knygos, nes nesu mitologinių istorijų mėgėja. Bet šita knyga – visiškai next level treat! Šimtmečiai veiksmo ir personų, o tiesa viena ir ta pati – siekiant tikslų svarbiausia tikėjimas ir pasiryžimas.
12. Mano istorija, Michelle Obama. Metus pavėluotai, bet pagaliau ši knyga pasiekė mano ausis. Tai visų pirma, kaip nerealu klausyti žmogaus istorijos iš jo paties lūpų! Jei tik yra galimybė, nuo šiol pati bandysiu ir jums rekomenduočiau, biografijas ar asmenines istorijas klausyti įgarsintas pačių autorių!
M.Obama knyga įdomi ne tik tuo, kad atskleidžia kasdienes prezidento gyvenimo detales ar pasakoja apie pačius įdomiausius nutikimus ar keistenybes baltuosiuose rūmuose. Ši knyga puikus pavyzdys šiuolaikinės moters, bandančios žongliruoti savo karjera, vaikais, namais ir vyru. Kad nebūtų maža – prezidentu vyru 😀. Moralas, kurį aš išsinešu iš šios knygos: negali turėti visko, bet gali turėti labai aiškius prioritetus, jų laikytis ir taip susikurti savo laimę.
Daugiau mano knygų, podcastų ir kitokio turinio rekomendacijų rasite čia >>.
Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 02 05