0-3 mėnesiai, Daiktai daikteliai, Ką veikti?, Vaikiški atradimai

Kūdikių plukdymas namų vonioje – misija įmanoma

kudikiu plukdymas baseine plaukimo ratas kudikiams

Nerealus mūsų dešimtos savaitės atradimas! Nors kūdikių plukdymas rekomenduojamas jau nuo šešių savaičių, mes kažkaip užtrukom kol suradau ir nupirkau plūduriavimui ratą. Pirmasis mažylių plaukimo ratas dedasi ant kaklo, todėl puikiai tinka dar galvos nelaikantiems kūdikiams. Jį naudoti galima nuo 3 kilogramų svorio.

Į vonią pirmus kartus su Ema lindau ir aš. Kad jai, o jei tikrai sąžiningai – tai man būtų drąsiau. Tuo pačiu, kad galėčiau kiek pasufleruoti kaip ir kur judėti bei kartu linksmai praleisti laiką. Mane labai nustebino, jog dėl judėjimo labai instinktyviai pati beveik iš karto pradėjo malti kojytėm. Kiek vėliau prijungė ir rankytes. O antrą maudynių kartą jau pati sėkmingai migravo iš vieno vonios galo į kitą.

Reguliarus kūdikių plukdymas padeda jų fizinei raidai: stiprina raumenis ir sąnarius bei gerina koordinaciją ir balansą.

O tokių maudynių nauda neapsiriboja vien fizinės raidos privalumais, kadangi plaukiant atliekami kryžminiai judesiai, jie skatina smegenų raidą bei gerina kognityvinius įgūdžius ateityje. Taip pat, daug šaltinių išskiria pagerėjusį vaikų apetitą bei miego kokybę. Aš galiu pridurti, kad ne tik vaikų – po šių vonių ir aš miegu saldžiau! Atkreipkite dėmesį, kad pirmus kartus rekomenduojama vonioje praleisti 5-10min, kad mažylis nepervargtų. Prieš pirmą kartą uždėdami ratą, duokite mažyliui į jį pažiūrėti, paliesti rankute. Jei ratas vėsus – įmerkite jį į vonios vandenį ir sušildykite. Taip neišgąsdinsite mažylio. ir būtinai nepamirškite stebėti vandens temperatūros, kad pradžioje nebūtų per šaltas, o eigoje pernelyg neatvėstų.

Kuo užsiimti vonioje?

Kalbėkite ir dainuokite – gera akustika atkreipia kūdikių dėmesį ir padeda aktyviau klausytis, tai puiki vieta mokytis ištarti pirmuosius garsus ir skiemenis;

Mokykitės spardytis kojytėmis bei pliuškentis rankomis ir taip irtis į priekį;

Padėkite mažyliui apsiversti ir taip išmėginti plūduriavimą ir plaukimą tiek ant pilvo, tiek ant nugaros;

Plukdykite kūdikį paėmę už tos pačios rankos ir kojos, tiek ant nugaros, tiek ant pilvo, bet netampykite už paties rato.

Ieškote daugiau veiklų ką veikti su mažyliais? Užeikite čia >>.
Ratą plukdymui mes pirkome čia >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 03 07

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *