Primaitinimas, Vaikiški atradimai

Primaitinimas įsibėgėja: platesnis meniu ir naujos tekstūros

primaitinimas kūdikis kūdikių primaitinimą kada pradėti duoti valgyti gabaliukais nuo ko pradėti

Greičiausiai 1-2 mėnesiais primaitinimas buvo labiau apie pažintį su maistu. Bet, tikėkimės, kad mažyliai spėjo ir pamėgti jiems ruošiamas tyreles ar kiek tirštesnes košes. Taip pat, išragavęs gausiai daržovių, vaisių, kruopų ar net ir skirtingos mėsos. Čia aišku gali skirtis, atsižvelgiant į jūsų pasirinktą naujų produktų įvedimo tempą. Kas toliau? Įvairesnis meniu ir naujos tekstūros!

Primaitinimas: naujos tekstūros

Palaipsniui galite tirštinti mažylio tyreles arba, jei jau valgo košes, jas trinti vis grubiau, paliekant nedidelių gumulėlių. Kūdikis po truputį mokysis burnoje „apdoroti“ maistą: stumdyti jį liežuviu, neišstumiant lauk bei kramtyti. Tokios treniruotės padeda stiprėti raumenims, reikalingiems norint valgyti pilnai kietą maistą. Pradžioje mažyliai retkarčiais gali užsikosėti ar sužiaukčioti. Svarbu suprasti, jog, deja, tai dalis mokymosi proceso.

Mažus gumulėlius vaikams galite duoti net jei jie dar neturi nei vieno dantuko (7erių mėnesių taip dar gali būti). Jei maisto gumulėliai yra pakankamai minkšti, kūdikis juos be problemų susmulkins ir sutrins savo dantenomis. 

Pasiūlykite maisto gabalėliais

Jei matote, kad jūsų mažyliui tai sekasi – galite įvesti ir minkštų piršto dydžio kieto maisto gabalėlių. Tam puikiai tinka garinta morka, kriaušė, gerai prisirpęs mangas ar bananas ir pan. Svarbu, kad gabalėlis būtų pakankamai minkštas, jog nesunkiai jį galėtumėte sutrinti tarp savo pirštų. Bet, tuo pačiu dar pakankamai tvirtas, kad mažyliui suėmus jį delnu – nepavirstų į košę.

Bandydami patys valgyti gabaliukus, vaikai ne tik mokosi atsikąsti tinkamo dydžio gabalėlį, jį judinti burnoje, sukramtyti bei saugiai nuryti. Tuo pačiu, jie lavina savo gebėjimą suimti daiktus pirštų galais (raking grasp), vėliau – pincetinį griebimą (pincer grasp). Na ir žinoma, tobulina rankos-akies koordinaciją bandant pataikyti maistą į burną.

Svarbu: niekad nepalikite kūdikio valgyti vieno, dėl rizikos užspringti.

Primaitinimas: plečiam meniu

Jau įgudusiam savo valgytojui galite derinti vis daugiau skirtingų produktų kartu bei maišyti įvairias produktų grupes. Jei iki šiol maišydavote tik daržoves su vaisiais, ar vaisius su kruopom, o gal daržoves su mėsa. Dabar pabandykite maišyti jau tris maisto grupes. Pavyzdžiui, daržoves su mėsa ir kruopomis.

Taip pat, galite pabandyti maistą skaninti įvairiomis natūraliomis žolelėmis: krapais, petražolėmis, bazilikais ir panašiai. Svarbu – pradžioje jų dėkite išties nedaug, kadangi žolelių skonis dažniausiai yra gan intensyvus.

Maišydami įvairius produktus, būtinai nepamirškite ir pagrindinių kūdikių maistinių poreikių. Pavyzdžiui, žinome, jog nuo 6 mėnesių pradeda ženkliai mažėti kūdikių geležies atsargos. Taigi, svarbu į mitybą įtraukti produktus, kuriuose gausu geležies, pavyzdžiui žalios daržovės, įvairūs ankštiniai.

Kartais pritrūksta idėjų? Tam esu paruošusi atmintinę su net 9 savaičių pavyzdiniais Emos meniu, kuriuos peržiūrėjo dietologė Živilė Dumbraitė-Varkalienė!

Primaitinimas ir vanduo

Tarp maitinimų, galite po truputį pradėti siūlyti savo mažyliui atsigerti vandens. Net jei vis dar žindote ar maitinate mišinuku. Vien kol išmoksta to vandens atsigerti – užtrunka. Mums su Ema šiame etape labiausiai pasiteisino munchkin 360 gertuvė. Su ja mažylė gali žaisti neišlaistydama vandens, o rankenėlės leidžia lengviau ją suimti ir pakelti prie burnytės.

Indai

Emos mylimiausi indai šiuo metu yra Mushie – ilgi, bet gan plokšti, tad lengva iš jų burna išsikrapštyti košę. O Mushie itin gausus asortimentas gyvena pas Ecoteething, kur mes galime Jums pasiūlyti nuolaidos kodą MAZASDIDELIS10!

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia >>.

O mano paruoštas atmintines lengvesniam primaitinimo planavimui bei efektyviam ir kokybiškam maisto ruošimui rasite čia >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 08 19

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *