Primaitinimas, Vaikiški atradimai

Primaitinimas – smagi ir įtraukianti veikla mažyliui

Nesvarbu nuo ko prasidės Jūsu mažylio primaitinimas: tyrelių, košių ar gabalėlių. Pagrindinis jūsų tikslas turėtų būti primaitinimą organizuoti taip, kad tai taptų smagia ir įtraukiančia veikla. Susidomėjęs mažylis bus labiau linkęs ragauti naujus produktus, teigiamai priimti jūsų pasiūlymus. Taip pat, pats aktyviau tyrinės maistą ir mėgins valgyti savarankiškai.

Santykis su maistu

primaitinimas kūdikis nieko nevalgo spjauna maistą pirmieji indai primaitinimui

Visų pirma, jei tai nesudomins mažylių, šiuo atveju maistas, jie patys noriai nesirinks dalyvauti veikloje, tai yra valgyti. O bandant įsiūlyti maisto per prievartą, rizikuojate sukurti vaikučiams ilgalaikes neigiamas asociacijas su maistu. Tuomet nenoras valgyti gali keliauti ir į vyresnį amžių, gali pradėti formuotis negeras santykis su maistu iš esmės.

Nenoras valgyti dažnai priveda prie derybų. Siūlome žaidimus ar TV laiką mainais už dar vieną kąsnį. Arba mūsų laikų klasika – kąsniais matuojame meilę: vienas už mama, vienas už tėtį, dar vienas už močiutę. Nenori? Tai nemyli močiutės? Tokio įpročio derėtis dėl kąsnių geriau išvengti ne tik dėl kylančių neigiamų emocijų maisto atžvilgiu. Bet ir dėl bendro derybų įpročio. Jūs dabar deratės dėl kąsnio. Po metų mažylis su jumis derėsis dėl saldainio parduotuvėje.

Ką daryti jei nenori valgyti?

Neverskite. Nenori, tai nenori. Nepamirškime, kad mes į mažylių kailį neįlysime ir nepatikrinsime ar jie tikrai nealkani. Todėl tokiose situacijose turime tiesiog pasikliauti savo vaikais. Pirmaisiais primaitinimo mėnesiais dėl alkio labai pergyventi netgi ir nereikėtų, nes visas reikiamas maistines medžiagas mažylis gauna su mamos pienu ar mišinuku, nes tai vis dar lieka pagrindiniu jo maistu. Tad jei kūdikio svoris auga stabiliai, jokių sveikatos sutrikimų ar komentarų iš gydytojo nėra – atsitraukite ir pasitikėkite kūdikiu. Taip jis ne tik jausis komfortiškai primaitinimo procese, bet ir greičiau mokysis suprasti savo alkio ir sotumo jausmus.

Jei vieno ar kito produkto atsisako, nes vaikui nepatinka jo tekstūra ar skonio savybės – nesiūlykite to produkto per prievartą ar nebandykite jo maskuoti tarp kitų produktų. Taip rizikuojate iš raciono pamesti daugiau produktų. Geriau tiesiog padarykite pauzę ir prie nemėgiamo produkto grįžkite po kelių savaičių. Pabandykite jį pasiūlyti kitokia tekstūra. Ir nepamirškite, kad nieko čia blogo. Jūs turbūt irgi turite nemėgiamų produktų? O metams bėgant kiek kartų jūsų skonis ir favoritai keitėsi? Taip pat ir mažyliui.

Primaitinimas – smagi ir pozityvi veikla

Visų pirma – pamirškite visus lūkesčius apie švarą ir greitį. Atsipalaiduokite, apsirenkite rūbais kurių negaila arba užsivilkite prijuostę. Ir pasileiskite į skanius tyrinėjimus. Jums tereikės mažyliui tinkamos maitinimo kėdutės ir tinkamai paruošto maisto. Valgymo metu patraukite visus žaislus į šalis, išjunkite televizorių ar muziką ir leiskite mažyliui koncentruotis į prieš jį esantį maistą. Jūsų mimikos, balso intonacijos bei kūno kalba kūdikiui pasufleruos, kad laukia smagus laikas.

Leiskite vaikui pačiam liesti maistą, bandyti jį kabinti, traiškyti, dėtis į burną rankomis ar šaukšteliu. Šaukštelių galite duoti net kelis skirtingus – pabandęs, vaikas išsirinks jam labiausiai patinkantį ir patogiausią. Nepamirškite, kad primaitinimas mažyliams yra ne tik apie maisto medžiagas, bet ir apie pažinimą, smulkiosios motorikos lavinimą bei įspūdžius. Duodami vaikui maistą galite papasakoti ką jam duodate, kokios tai spalvos, gal auginote savo darže?

Jei vaikas jau valgo tirštą maistą ar gabaliukais – visad pasiūlykite keletą opcijų, geriausia, skirtingų spalvų ir tekstūrų. Net ir košes galite pasiūlyti dvi (pavyzdžiui, atskirai trinta morka ir trintas brokolis), vietoje tarpusavy sumaišytos vienos. Tada mažylis galės rinktis, ragauti, lyginti pojūčius. Kiek vyresniem vaikam, galite maistą išdėlioti lėkštėje smagiomis formomis, pagal spalvas ar išpjaustyti formelėmis – tokiom linksmybėm tikrai neatsispirs nei vienas mažylis.

Emos mylimiausi šaukšteliai šiuo metu yra Mushie – ilgi, bet gan plokšti, tad lengva iš jų burna išsikrapštyti košę. O Mushie itin gausus asortimentas gyvena pas Ecoteething, kur mes galime Jums pasiūlyti nuolaidos kodą MAZASDIDELIS10!

Daugiau apie primaitinimą skaitykite čia >>.

O mano paruoštas atmintines lengvesniam primaitinimo planavimui , meniu pavyzdžius bei efektyviam ir kokybiškam maisto ruošimui rasite čia >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 08 19

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *