skaitymas vaikai skaitau nuo gimimo knygos vaikams kudikiams knygeles

Pradėti skaityti su mažaisiais per anksti nebus niekada. Kai skaitome su vaikais, laviname jų pasaulio suvokimą, skatina kalbinę raidą bei kūrybiškumą. Ir nors kartais gali atrodyti, kad vaikas daro viską, tik ne klauso jūsų skaitomos istorijos, prisiminkite, kad knygos kampo kramtymas irgi proceso dalis. O tuo tarpu, pabandykite paskaityti vis kitaip – gal atrasite naujų, jūsų mažylį dominančių būdų!

Raiškus skaitymas

Skaitant ar pasakojant knygutėje matomą istoriją, stenkitės tai daryti kuo vaizdingiau. Naudokite daug ištiktukų,įvairių garsažodžių, nuolat keiskite intonacijas bei savo balso garsumą. Čia labai pasitarnauja eiliuoti tekstai! Nepamirškite įtraukti ir fizinių veiksmų, iliustruojančių pasakojamą istoriją: lieskite, glostykite ar kitaip įtraukite mažylį į istoriją ir lytėjimo pojūčiais.

Vaizdų aptarimas

Šiame amžiuje dažną mažylį dar tikrai labiau domina vaizdai prieš akis, nei tai, ką jis girdi. Tad drąsiai galite knygos siužetą atidėti į šalį ir kartu pasinerti tyrinėti puslapiuose matomų vaizdų. Apkalbėkite visus objektus, ką jie daro, kaip kalba, kokius garsus leidžia. Skaičiuokite kiek ko matote, ieškokite dviejų vienodų ar pasislėpusių objektų.

Vaiko vedamas skaitymas

Leiskite vaikui vesti kaip skaitysite knygą. Net jei ji aukštyn kojom. Tegu mažylis varto puslapius savo tempu, tyrinėja knygelės atvartukus, pats rodo kas jį domina. Taip skaitant, praverčia kartais paklausti – papasakok, ką gi čia matai ar kas tau šiame puslapyje įdomu? Dažnai mažyliai patys baksnoja pirštukais į dominančius objektus, o mes tada sekdami jų susidomėjimą įgarsiname kas gi čia yra, ką daro, kokius garsus leidžia ir pan.

Dėmesys kalbai

Jei mažyliui šiuo metu itin jautrus kalbos raidos etapas, pastebėsite, kad dažnai jums kartu skaitant, vaikas žiūrės ne į knygos  puslapius, bet į jūsų lūpas. Tokiu atveju, išbandykite skaitymą sėdint vienas prieš kitą, viename akių lygyje. Skaitykite itin lėtai ir raiškiai. Tokiam skaitymo tipui labai tinka rimuoti kūriniai. Matydami kaip juda jūsų lūpos, leisdamos skirtingus garsus, vaikai mokosi imituoti tuos judesius ir patys tarti naujus garsus.

Aplinkos integracija

Skaitote knygą apie vikšrelį ir vaisius? Keliaukite į virtuvę, atsidarykite šaldytuvą ir pasidarykite mini vaisių degustaciją prie skaitinio. Pajungiant skirtingus pojūčius, mažyliai mokosi, įsimena ir patiria naujus dalykus dar geriau. Skaitant knygeles galite paprašyti surasti tokius pačius objektus namuose, kartu išbandyti kaip jie veikia, modeliuoti ir leisti kartoti, taip ne tik skaitydami, bet ir išgyvendami knygeles.

Daugiau naudingų knygelių rekomendacijų rasite čia >>.

Kasdienius mūsų su Ema nuotykius sekite instagrame >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2022 04 07

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *