18-24 mėnesiai, 2-3 metai, Ką veikti?

Smalsūs vaikai – užsiėmę vaikai

savarankiskas zaidimas smalsus vaikas kaip lavinti vaiko demesio koncentracija veiklos vaikams

Gal ne visu 100%, bet taip jau mūsų mažieji sukonstruoti, kad į šį pasaulį ateina su didžiule vidine motyvacija ir noru tyrinėti, atrasti naujus dalykus, išmokti išspręsti vienas ar kitas situacijas ar kylančius iššūkius. Gal mums ir gali skambėti neįtikėtinai, bet vaikams PATINKA MOKYTIS*!

*su sąlyga, kad mokysis to, kas einamuoju metu juos domina, o ne primesta iš šalies mūsų.

Smalsaudami vaikai, natūraliai lengviau įsitraukia į savarankiškas veiklas, lavina savo kritinį mąstymą bei problemų sprendimo įgūdžius. Smalsaudami jie mokosi pasitikėti savimi, įsivertinti savo galimybes bei rizikuoti. Smalsaudami jie mokosi, tobulėja ir atranda.

Ir nors vaikų smalsumas yra įgimtas, mes galime jį nejučia slopinti arba atvirkščiai – skatinti. Skamba kaip papildomas darbas? Iš pradžių gal ir taip, bet su laiku mūsų įsitraukimo reikia vis mažiau, o vaikai patys užsiima vis daugiau!

Kaip galime skatinti vaikų smalsumą:

  • Duokime jiems laiko – nestruktūruoto, neprigrūsto veiklų, darbų bei išvykų. Tiesiog laiko būti, nuobodžiauti, plepėti, veikti tai, kas šaus į galvą. Dažniausiai būtent tokiuose ramiuose, lėtuose momentuose ir nubunda mažųjų smalsumas. Šiek tiek sulėtėję jie pastebi skruzdžių taką prie terasos ar vis kartodami ir kartodami tą pačią veiklą, atranda, kad jų šešėlis po truputį sukasi ir pan. Jei matome, kad vaikas paniręs į veiklą, pasistenkime (jei tik įmanoma) jo neblaškyti ir neatitraukti nuo veiklos tol, kol pačiam bus įdomu. Taip ir dėmesio koncentracijos raumenį paauginsite!

  • Pasitikėkime savo vaikais – net jei mums atrodo, kad jie veikia nesąmones arba žiūrim ir išvis nesuprantam kodėl turėtų būti įdomu ir naudinga vis nešti ir pilti smėlį į vieną krūvą po medžiu. Pasak M. Montessori, jie patys žino ir natūraliai siekia mokytis bei tobulėti, pasirinkdami vienas ar kitas veiklas bei atliepdami savo savalaikius raidos poreikius. Kiekvienas vaikas auga ir lavėja savo unikaliu tempu, o mūsų rolė – padėti ir palaikyti.

  • Suteikime jiems saugumą – vaikai (ir suaugę) naują informaciją įsisavina greitai ir kokybiškai, kai gali pilnai įsitraukti į mokymosi procesą. T.y. nesukti galvos apie nieką kitą, būti visiškai ramūs, atsipalaidavę ir susikoncentravę į vieną užduotį. Mažieji jaučiasi saugūs emociškai, kai gyvena savo ritme bei rutinoje, žino kas toliau jų laukia dienoje, kur dabar yra mama ar tėtis (idealu jei akies kampučiu mato ar girdi) bei jaučia tvirtą ryšį su tėvais. Apie fizinį saugumą turbūt net neverta plėstis, paleisdami savo mažuosius tyrinėti tikrai pasidairome ir pasitikriname ar nepalikome kokių laidų, dūžtančių daiktų netoliese, o žaidimų aikštelėje nesimėto stiklo šukės ar pan.

  • Pasirūpinkime pritaikyta aplinka – matydami kuo šiuo metu domisi mūsų kleckai, pastebėdami ką jie veikia vėl ir vėl, ką žaisti dažniausiai prašo, tiesiog atliepiame būtent tuos jų poreikius. Jei vis nori į kiemą ir karstytis – daugiau laiko pasiliekame žaidimų aikštelei. Jei viską, ką tik pačiumpa bando išversti ar išpilti – tikėtina, labai patiks ir ilgam įtrauks veiklos su vandeniu ar biriomis priemonėmis. Jei kaskart einant pro duris nori rengtis PATS – duokime drabužių bei batų treniruotis ir ieškoti lengviausių būdų apsirengti namuose, ramiu metu.

  • Nepamirškime motyvacijos – taip taip, žinau, kad gal mažai nuostabos mums kelia rasta boružėlė, bet vaikams tai – pirmi, antri kartai. Tad šiek tiek įsitraukime ir mes – atkreipkime mažųjų dėmesį į ką nors naujo ar netikėto, užduokime klausimų, kartu pasidžiaukime patirtais nuotykiais.

O ką mums veikti kol vaikai savarankiškai smalsauja?

Paskaitykim!

Jau antras mėnesis, kaip naudojuosi Antanukas programėle telefone ir mano lūkesčiai perskaityti bent kiek daugiau tikrai pasiteisina, nes su vaiku niekad negali prognozuoti kada ir kur išpuls tos kelios ar keliolika laisvų minučių. O su šia programėle, knyga visad mano džinsų kišenėje. Ir ne viena!

Galima išbandyti nemokamai!

Taip taip, 7 dienas galite naudotis programėle nemokamai ir pasimatuoti tokį knygų skaitymo būdą be jokių įsipareigojimų.

ARBA – pasinaudokite rekomendacijų sistema ir sutaupykite!

Antanukas programėlėje veikia rekomendacijų sistema „Pakviesk”. Čia rasite savo unikalų nukreipimo kodą-nuorodą, kuriuo pasidalinate su draugais, o jiems užsiregistravus, tiek jūs, tiek užsiregistravęs draugas gaunate virtualių eurų. Visus sukauptus eurus galite toliau naudoti savo prenumeratai ir taip sutaupyti.

Virtualių eurų sumos priklauso nuo rekomenduoto draugo pasirinkto plano:

  • 1 mėnesio planas – 1 euras;
  • 3 mėnesių planas – 3 eurai;
  • 6 mėnesių planas – 6 eurai;
  • 12 mėnesių planas – 12 eurų;
  • 24 mėnesių planas – 24 eurai.

Pabandom? Aš jau prisiregistravus ir turiu savo nuorodą – spausk čia >>>, registruokis Antanukas programėlėje ir gauk virtualių eurų prenumeratai!

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2023 05 29

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *