0-3 mėnesiai, 3-6 mėnesiai, Daiktai daikteliai, Ką veikti?, Vaikiški atradimai

Žaislai kūdikiams, su kuriais jie žais ilgiau nei mėnesį

Savo vaikučiams norime tik geriausio. Bet kaip žinoti, kas gi tas geriausias? Kokie žaislai kūdikiams verti jūsų dėmesio? Ypač kai žaislų ir vaikiškų dalykėlių pasirinkimas dabar turbūt didesnis nei maisto produktų parduotuvėje! Aš, asmeniškai, dar labai noriu ir stengiuosi vartoti tuos vaikiškus daiktelius kuo protingiau, saikingiau ir tvariau. Faktas, tikrai ne visada išeina. Ane, mamos? BET, stengtis reikia visada.

pirmieji zaislai kudikiams lavinamieji edukaciniai

Taigi, keli faktoriai, kuriuos visada apsvarstau besirinkdama žaislą: jo medžiagiškumas ir savybės: ar tinkamas kūdikiui, ar tinkamas kišti į burną, ar pagal amžių nėra per smulkių detalių, ar ne per sunkus/kietas. Tada žiūriu į žaislo funkcionalumą ir kam jis skirtas – man svarbu, kad žaislas turėtų lavinamąją funkciją, dar geriau – kelias. Ir galiausiai – žaislo universalumą/pritaikomumą – noriu atrasti bent keletą skirtingų būdų kaip žaisti su tuo pačiu žaislu ir jį pritaikyti keliems Emos amžiaus tarpsniams. Dar sakyčiau grožis ir estetika, bet jau nustojau apgaudinėti save, kad mano vaikas žais tik skoningais minimalistiniais žaislais ir namai nusidažė visom pasaulio spalvom.

Kad būtų lengviau suprasti ką turiu omenyje, pasidalinsiu kokie žaislai kūdikiams mums itin pasiteisino, yra naudojami kasdien, nepabostantys ir kuriems dar į priekį matau ne vieną panaudojimo būdą. Nežiūrėkit į tai tik kaip į rekomendaciją pirkti būtent tokius žaislus (nors, žinoma, galite), bet veikiau kaip į žaislų analizės ir praktinio panaudojimo gidą.

Mūsų itin pamėgti žaislai kūdikiams:

Lavinantis stovas

(mūsiškis – little dutch) – jis bus naudingas nuo pat pirmų mažylio dienų iki kol vaikas pradės savarankiškai vartytis ant pilvo (maždaug penktą mėnesį). Tokį stovelį galite padėti naujagimiui, gulinčiam ant lovos, vėliau perkelti ant kilimo ar grindų. Po stoveliu paguldytas mažylis dažniausiai pats užsiims bent 5-10 min. Lavinantis stovas svetainėje buvo ir dar tebėra mano raktas į ramius pusryčius! Dažniausiai.

Pirmas mėnesis: naujagimiui ant stovo pradžioje kabinkite vieną ryškaus kontrasto (balta/juoda) žaislą. Antras mėnesis: galite pridėti antrą (pirma spalva kurią pradeda regėti – raudona).  Trečias mėnesis: stebėkite kada mažyliui kabantys žaislai pabosta ir pakeiskite juos kitais, taip ir vėl sudomindami. Ketvirtas mėnesis: paaugus kūdikiui galite stovą paslinkti tai į priekį, kad žaislai būtų sugriebiami rankomis, tai atgal – spardomi kojomis. Taip skatinsite kūdikį siekti žaislų, suvesti rankas į vidurio liniją. Svarbu, kad bent vienas žaislas skleistų garsus (turėtų varpelį viduje ar čežėtų viduje esanti medžiagėlė).

Barškantis kramtukas drugelis iš Brain Builders serijos (mūsiškis iš japoko.lt)
pirmasis barskutis kudikiui

– šiuo žaislu su Ema taip pat žaidėme nuo pat gimimo, žaidžiame dabar ir žaisime dar ilgai. Visų pirma – šis barškutis yra itin lengvas ir su labai plonu koteliu, todėl jį naujagimis lengvai suspaus savo delne ir netgi pakilnos. Pirmą ir antrą mėnesiais aktualiausiais barškučio garsas, mokantis atkreipti dėmesį į garsą, sekioti žaislą akimis.

Trečią mėnesį kūdikis jau mokosi suimti daiktus, pats juos purto (ypač jei jie skleidžia garsus) todėl svarbu patogi forma, žaislo lengvumas ir saugumas (kietu barškučiu gali trenkti sau į kaktą, smailiu – į akį). Ketvirtą mėnesį į trasą keliauja kramtymas! Drugelio rageliai dabar vieni mėgstamiausių Emos užkandžių! O rožinė, įvairiomis tekstūromis išvagota, žaislo dalis laukia niežinčių dantenų. Ką esu numačiusi šiam žaisleliui toliau? O gi vaidmenų žaidimai, lėlių teatras, barškutis pirmai Emos lėlei ir pan. Dėl savo nuotaikingų spalvų, manau, kad jis dar ilgai liks pas mus.

O kalbant apie Brain Builders žaislų seriją – šie žaislai kūdikiams įdomūs ne tik savo nestandartinėmis formomis ir sprendimais. Jie sukurti galvojant apie kūdikių smegenų stimuliavimą ir raidos progresą per žaidimą.

Kadangi kūdikių mokyti taip tiesiogiai mes negalime, svarbu, kad duotume jam žaislus, kurie padės mokytis intuityviai ir kuris patenkins būtent tuo tarpsniu esančius vaiko poreikius. Jei įdomu kokių dar žaislų yra šioje serijoje, kokiam amžiui jie skirti ir ką daro, spauskite čia >>.

Su kodu EMA10 gaukite 10% nuolaidą visiems kūdikių žaislams japoko.lt !

Traški kontrastinė knygelė

(nežinau iš kur, nes dovana) – gali būti paprasta knygelė, gali būti armonikos principo. Čia buvo mūsų su Ema pirmas žingsnis link skaitymo.

Naujagimystę panelė praleido gulėdama ir žiūrėdama į knygelės kontrastinius puslapius (puikiai tarnauja vietoje kortelių). Padėdavau knygelę tai viename, tai kitame jos šone – taip ir galvą į abi puses palaiko pasukusi ilgėliau. Arba vartydavau knygelę iškėlusi jai tiesiai virš galvos. Antrą mėnesį, kai dėmesį kūdikiai koncentruoja ilgiau, tokią knygelę galima jau ir skaityti: pasakokite ir rodykite kas yra atvaizduota, kokių spalvų, kokius garsus leidžia ir t.t…

Trečią mėnesį, kai vis aktyviau dirba rankos, mažylius sudomina čežantys knygos puslapiai ir viduje esantys skambaliukai. Akis ir rankas vis patraukia spalvotos etiketės, prisiūtos šonuose. Tokio tipo žaislas labai praverčia gulint ant pilvuko, kadangi yra patogus pakloti mažyliui prie rankyčių ir galima vis iš naujo atkreipti dėmesį tiesiog atvertus kitą puslapį. Na, o ketvirtą mėnesį Ema jau bando pati knygelę vartyti, aktyviai ją sugriebusi maigo gulėdama ant pilvo. Jei padedu ją šone – bando korpusu suktis į tą pusę. Tokio tipo knygelės ar armonikos kūdikiams nepabos ir toliau – pradėję sėdėti mažyliai jas vartys kaip tikras knygutes, plėšys ir knibinės šonuose prikabintas etiketes.

Veiklos kubas

(mūsiškis Taf Toys) – šį žaislą naudojame nuo trečio mėnesio. Pradžioje jis kabėdavo gultuke ir užimdavo Emą kol aš maudydavausi duše. Ant kelių kraštinių esantys raiškūs gyvūnų veidai kviečia mažylius kalbėti ir šypsotis. Ketvirtą mėnesį žaidimai įgauna pagreitį, nes mažyliai pradeda aktyviai naudotis savo rankomis, o tokio tipo žaislai – grynas lobis! Kiek skirtingų tekstūrų, formų ir garsų galima aptikti. Užsiėmimo būna geroms 10-15 minučių. Be to, jei žaislą kabinate, nepamirškite, kad jį galite apsukti kita puse. Dar 10 min. veiklos!

Tokio tipo kubai dažniausiai yra tinkami valgymui (būtinai patikrinkite), taigi padeda ir dantukų dygimo kelionėje. Ryškus, barškantis ir mylimas žaislas bus nepakeičiamas dėmesio pritraukėjas mokinantis verstis ant pilvo! Vėlesniais mėnesiais žaislą tyrinėti darosi dar įdomiau, nes sėdėdamas kūdikis gali jį tvirtai suimti į rankas, sukioti, mėtyti kaip kamuolį. Nujaučiu, kad su šiuo kubu draugausim dar ilgai.

Kramtukas | dantų šepetėlis bananas

(mūsiškis Baby Banana) – naujausias žaislas mūsų namuose, atkeliavęs ketvirtą mėnesį, kai Ema pradėjo siekti ir griebti daiktus. Tokio tipo žaisluose svarbu ieškoti kelių savybių: lengvas, patogus suimti, tinkamas valgyti, multifunkcinis.

Kol kas, bananas tarnauja kaip tiesiog įdomus ir ryškus objektas, kurį patogu suimti tiek viena, tiek dviem rankom ir galima lengvai įsidėti į burną. Tolesnis mano planas šiam žaislui: niežinčių dantenų gelbėjimas. Dar numatyta pažintis su maisto produktais: galima rodyti greta tikro banano, ieškoti panašumų ar skirtumų, o kai prasidės primaitinimas ir palyginti skonį. O turbūt svarbiausia šio žaislo misija – švelniai ir iš toli pratintis prie dantų valymo idėjos. Kadangi su žaisliuku vaikui siesis malonūs jausmai, tikėtina, kad ji pozityviai priims ir kitokį, naują žaidimą (dantų valymą) bei galės procesą imituoti pati.

Daugiau veiklos idėjų kūdikiams rasite čia >>.

Sekite mūsų kasdienius nuotykius Mažas Didelis Gyvenimas instagramo paskyroje >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 03 13

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *