Daiktai daikteliai, Vaikiški atradimai

Dovanų idėjos: kūdikiams ir vaikams iki dvejų

PA GA LIAU! Šventės vėl čia. Nuo mažens esu švelniai pamišusi dėl Kalėdų. Papuošimai, mandarinai, eglutės kvapas, imbieriniai sausainukai ir, žinoma, dovanos. Neslėpsiu, labai mėgstu dovanas. Žinoma ir gauti. Bet dar labiau – dovanoti. Nieko nėra geriau nei artimo šypsena ir džiugesys, gavus prasmingą ir apgalvotą dovaną. Todėl apie kalėdines dovanas aš galvoti pradedu labai anksti. Na maždaug kokį rugsėjį… nors šiemet mamai pirmą dovaną nupirkau dar rugpjūtį!

dovanų idėjos kūdikiams ir vaikams

Tad ir Emai dovanas kalėdoms rinkti pradėjau iškart po jos gimtadienio. Tiesa, juk ir sugalvoti jų reikia ne vieną. Esam sutarę, kad aš surenku dovanų sąrašą, o visi artimieji iš jo išsirenką ką nori dovanoti (per Emos gimtadienį žiauriai nepavyko, nes kažkaip močiutės pamiršo šį susitarimą ir paleido fantaziją laukais). Tai kalėdom ne tik sudariau sąrašą, bet visiems išsirinkus kas ką norėtų dovanoti, dar ir užsakiau pati tas dovanas į jų namų adresus. Na, kad nekiltų pagundų! Kodėl taip griežtai? Nes man gaila kitų laiko ir pinigų. Gaila ir erdvės savo namuose, kurią užpildo nenaudojami žaislai. O nuoalt stebėdama Emą, jos raidą bei pomėgius, dažniausiai galiu gan tiksliai pataikyti kas jai tikrai patiks ir su kuo ji žais. Ir žais ilgai.

Pagal ką renku dovanas:

Čia labai paprasta: stebiu kokius gebėjimus šiuo metu lavina Ema, pasitikrinu teorijoje kas laukia netolimoje ateityje bei sujungiu šią informaciją su jos pomėgių sritimis. Šiuo metu tai viskas apie virtuvę, gyvūnėliai, transporto priemonės ir muzikos instrumentai. Pagal tai ieškau dovanų idėjų. Čia labai pasitarnauja įvairūs tinklaraščiai, etsy platforma ir tiesiog panaršymas pamėgtose vaikiškų prekių parduotuvėse.

Svarstydama apie konkrečius daiktus visad pasitikrinu keletą momentų: saugumas naudoti pagal Emos amžių, medžiagos iš ko pagaminti daiktai, ar žaislas/priemonė yra pasyvus bei įgalinantis vaiką ir galiausiai – ilgaamžis, tiek savo funkcionalumu, tiek kokybe. Man svarbu, kad dovana Emą džiugintų ilgiau nei pusmetį (kiek sunkiau su kūdikiais, nes jų raida laaabai sparti, bet įmanoma).

Dovanų idėjos

Surinkau keletą idėjų pagal amžių ir Emos turimus bei pamėgtus, tikrai pasiteisinusius žaislus/priemones. Tiesa, visad svarbu prisiminti – kas tinka vienam vaikui, gali visai nepatikti kitam. Tad nepamirškit bent šiek tiek pastebėti ir savo mažylio. Renkant šias idėjas, kaip ir renkant dovanas Emai, stengiausi parinkti kokybiškus, ilgai tarnausiančius žaislus. Jūsų patogumui, prie kiekvieno pridedu po nuorodą iš kur renkuosi pati ir kur juos galite įsigyti jūs.

Dovanų idėjos kūdikiui (6-12 mėnesių) – iš Emos JAU TURIMŲ IR PASITEISINUSIŲ:

 • Brain Builders žaislų rinkinys – na turbūt nereikia šios serijos žaislų pristatinėti, jie yra TOBULI. Ema turėjo ir tebeturi visus. Labai intuityvūs, greitai patraukiantys mažylių dėmesį ir jį sukaustantys ilgam.
 • Į vonią ir ne tik – Little Dutch laiveliai. Su laiveliais vonioje Ema išmoko sakyti tu-tū, na nes garlaiviai? Su laiveliais ji išmoko ir statyti figūras vieną ant kitos. Dabar juos plukdo, skaičiuoja ir pilsto vandenį. Nuostabu kaip su tokiais paprastais žaislais, įdarbinus vaiko fantaziją, galima žaisti nepabostant.
 • Rankos-akies koordinacijai priemonės vėrimui, tiesa Ema turi paprastą variantą, bet jis kiek per sudėtingas, tad rekomenduoju šiek tiek lengvesnį ir smagesnį, su gyvūnėliu!
 • Pirmasis peilis! O taip, kopijuoti tėtį ir mamą, pačiam pjaustyti bananą gali būti saugu ir įmanoma dar nesulaukus metukų! Medinis, natūralus, labai ergonomiškas ir pritaikytas pačioms mažiausioms rankutėms.
 • Pikler trikampis – pagalba mokantis atsistoti, pasilaikymas žengiant pirmuosius žingsnius, juokas čiuožinėjant nuo čiuožyklos. Didelis, bet ilgaamžis – stambiąjai motorikai ir fiziniam mažylių aktyvumui.
 • Na ir kaip gi be knygelių – Emai šiame etape topų topas buvo garsinės knygelės su muzikiniais kūriniais bei įvairiais gyvūnų garsais.

Dovanų idėjos vaikui (1-1,5 metai) – iš Emos JAU TURIMŲ IR PASITEISINUSIŲ:

 • Magnetinis konstruktorius People Blocks – spalvingas, su gyvūnėliais ir mašinytėm, perprantamas ir įdomus, o svarbiausia – saugus nuo vienerių!
 • Virtuvės įgūdžių praktikavimuisi, daržovių pažinimui, rūšiavimui ir kitoms pramogoms – medinės pjaustomos daržovės. Labai smagus žaislas ir puiki pagalba virtuvėje, kai norisi užimti mažylį saugia veikla, kol jūs gaminate.
 • Dėlionė – lietuviška abėcėlė – tiek rankos-akies koordinacijai lavinti, ttiek smulkiąjai motorikai ir pincetiniam griebimui. Svarbiausia – su lietuviškomis raidėmis. Tokia priemonės bus prasminga bei aktuali tikrai ne vienerius ir net ne dvejus metus!
 • Medinis traukinys – kaladėlės. Ir važinėti, ir varstyti, ir rūšiuoti, ir skaičiuoti. Dar sakyčiau ir graži kambario dekoracija, bet pas mus nei dienos neišbūna jis neišrinktas, tai gal nelabai už dekoraciją :)))
 • Vienas toks rimtesnis – „didelių vaikų” lova-namelis! Tiesa, Ema ją gavo dar prieš pirmą gimtadienį, bet labai labai smagus reikalas – mėgsta pati laipioti, noriai užmiega vakarais, ramiau išmiega naktimis.
 • Kitokios kaladėlės – akmenukai – statyti, rūšiuoti, mėtyti, daužant vieną į kitą groti ir dar mažu ką susigalvoti. Atviras ir universalus žaislas iš natūralios medienos, kuris bus įdomus ir aktualus tikrai ne vienerius metus.

Dovanų idėjos vaikui (1,5-2 metai) – iš Emos JAU TURIMŲ IR DALINAI PASITEISINUSIŲ, nes matosi, jog dar reik šiek tiek luktelėti:

 • Rinkinys virtuvei: savarankiškumui ir įgūdžiams ugdyti – Ema jau sėkmingai treniruojasi su peiliu, o padėklas ir ąsotis dar šiek tiek laukia savo eilės, bet 1,5-2 metukų jau bus puikios priemonės įgūdžiams treniruoti!
 • Garsinė dėlionė taip pat įdomi jau dabar, bet dar kartais pritrūksta kantrybės ir dėmesio pabaigti, o kiek ūgtelėjus, jau matau, kad bus tobulas žaislas!
 • Dėlionė – skaičiai. Mes su Ema visai kol kas neskyrėme dėmesio skaičiavimui, tad ir su skaičiais pažindintis kol kas anksti buvo, bet po truputį bus pats metas pradėti. Smagu, kad šioje dėlionėje yra ir veiksmų ženklai, tad priemonė išlieka prasminga tikrai ilgai.
 • Nekantrauju pabandyti Emai duoti daugiau veiklų virtuvėje, nei tik maišyti, berti, dėlioti ir pjaustyti. Ypač, kepti sausainius noriu. Tai nujaučiu, šis rinkinys kepiniams bus tobulas reikalas.
 • Ema po truputį įvaldo knygeles su atvartukais, bet dažnai dar nugali didelis noras jų atsikasti ar nuplėšti, tad dedu šią dovaną prie kiek vyresnių.
 • Vaikams, arčiau dvejų, visiškai nerealus daiktas, stambiosios motorikos lavinimui bei fiziniam aktyvumui – balansavimo buomas. Vietos užima labai mažai, o veiklų prisigalvoti galima begalę! Fun fact – atlaiko ir dažną suaugusį, tad puikiai galima modeliuoti savo pavyzdiu.
 • Virtuvėlė – laukiu nesulaukiu kada galėsiu pradžiuginti Emą šia dovana, bet labai noriu išlaukti, kol ji bus tikrai jai pribrendusi ir galės pilnai pasidžiaugti! Nuorodos neturiu, nes kol kas nesu išrinkusi konkrečios.

Ir galiausiai, visiškai nepatikrintos dovanų idėjos, nes Ema jas dar tik gaus šiemet (1-1,5 metų):

Kasdienius mūsų nuotykius sekite ir sužinokite ar pasiteisins Emai sugalvotos dovanos – instagrame!

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 11 21

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *