1 - 1,5 metai, Daiktai daikteliai, Ką veikti?, Vaikiški atradimai

Magnetinis konstruktorius ir neišsenkančios valandos žaidimų

magnetines kaladeles magnetinis konstruktorius

Pirmosios kaladėlės mūsų namuose apsigyveno kai Emai tebuvo kiek daugiau nei penki mėnesiai. Tiesa, iki beveik vienerių ji naudojo jas įvairiausiais būdais, išskyrus statymą viena ant kitos, bet juk esmė procese ir pažinime! Tad vieno scenarijaus nediktuojančios, skirtingų formų ir spalvų, kaladėlės, tapo tikrai mėgiamu užsiėmimu mūsų namuose. O Emai augant ir artėjant pirmąjam jos gimtadieniui, sugalvojau pasiūlyti jai naują, kiek kitokią šio atviro žaidimo variaciją – magnetinis konstruktorius.

Kodėl magnetinis konstruktorius?

Ieškojau Emai dovanos, kuri visų pirma, būtų turininga edukacine prasme, ilgaamžiška ir nepabostų per pusmetį. Visų antra, norėjau, kad ji būtų tinkama žaisti kartu. Tad dairiausi atvirų žaislų, tinkamų Emos amžiui bei pomėgiams. Magnetinės kaladėlės su gyvūnėliais ir mašinytėmis (Emos vienos mėgiamiausių veiklų šiuo metu – tyrinėti gyvūnus bei jų garsus ir važinėti su mašinėlėmis), buvo būtent tai. Magnetiniai konstruktoriai atneša ir daugybę ugdomųjų elementų, o ir žaisti kartu labai smagu.

konstravimas-magnetinis konstruktorius vaikams japoko people blocks-kontruktorius-vaikams

Atviras žaidimas bei konstruktoriaus universalumas sudaro galimybes atliepti vaiko momentinius poreikius: šiandien įdomu gyvūnai – konstruojam juos ir pažindinamės su garsais. Nori važinėti ir bėgioti paskui mašinėles? Statome jas ir lenktyniaujame. Nuotaika nekokia ir tetraukia griauti bokštus? Mielai prašom, aš pastatysiu!

Pasyvus žaislas – be ekranų, lempučių ir aštrių garsų, kurie linksmintų vaiką. Su konstruktoriumi iniciatorius yra pats vaikas, o be jo žaislas – tik plastikinė detalė. Pasyvūs žaislai skatina vaikų kūrybiškumą, fantaziją bei vidinę motyvaciją veikti! Taip pat, tai puiki priemonė savarankiškam žaidimui. Perpratus konstravimo principą, vaikas labai greitai įsitraukia į tyrinėjimą bei eksperimentavimą: kaip galima sujungti skirtingas formas, kurios sienelės limpa, o kurios ne, kas bus jei užkelsiu vieną ant kito, o šią detalę prijungsiu šone? Milijonai bandymų smalsuoliams!

Konstravimo naudos nuo vienerių iki pensijos:

Lavina kūrybingumą – iš tam tikro kiekio skirting spalvų ir formų kaladėlių galima sukurti begalę įvairiausių statinių bei konstrukcijų, tereikia pasitelkti fantaziją. Galima bandyti atkartoti kasdienoje matomus objektus ar kurti savo išgalvotus. Mūsų turimo People Blocks privalumas mažyliams – kai kurios detalės turi akytes ar veidukus, tad konstrukcijos atgyja smagiais gyvūnais.

Skatina kantrumą, dėmesio koncentracija bei kritinis mąstymass – patikrinta su Ema ir tikrai, įsitraukęs į savo žaidimą, vaikas, kantriai dėlios, ieškos būdų sujungti ir lipins detales vieną prie kitos, kol pasieks norimą rezultatą. O pasiekęs – džiaugsis savo pergale!

Konstravimas lavina koordinaciją – pataikyti sujungti kaladėlės, uždėti paskutinę, nenuverčiant bokšto ar galbūt vieną iš vidurio ištraukti. Tai puikūs pratimai rankos-akies koordinacijos lavinimui, pincetiniam sugriebimui ir bendrai smulkiąjai motorikai.

Lavina spalvų pažinimą bei erdvinį mą(s)tymą – ryškių spalvų kaladėles galima rūšiuoti, statyti vienspalvius bokštus, atkurti spalvų sekas ar tiesiog, žaidžiant kartu, įvardinti naudojamų detalių spalvas. Su magnetiniais kontstruktoriais vaikai gali kurti 3D objektus bei formas, taip lavindami savo erdvės suvokimą ir netgi inžinerinius gebėjimus (taip, vienerių metų vaikai irgi juos lavina).

Kaip išsirinkti magnetinį konstruktorių?

Į žaislus su magnetais reikia žiūrėti atsargiai bei atsakingai, kadangi nekokybiška priemonė gali sulūžti, magnetas iškristi ir atsidurti burnoje, o blogiausiu atveju – skrandyje bei žarnyne, kur gali pridaryti rimtos žalos. Nenoriu jūsų gąsdinti, bet rekomenduoju renkantis atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Gamintojo patikimumas – ar tai žinomas gamintojas, ar turi reikiamus sertifikatus?
  • Magnetinio konstruktoriaus tipas – ar magnetai paslėpti viduje, o gal priklijuoti iš išorės ir lengvai nukrapštomi?
  • Magnetinio konstruktoriaus detalių dydis – ar tinkamos jūsų vaiko rankytėms, ar ne per smlukios?
  • Rekomenduojamas amžius – ar gamintojas nurodo, kad jūsų vaikui jau tinkamas konstruktorius?
  • Iš ko pagamintos detalės – ar medžiagos saugios ir tinkamos vaikams? Ar lengva prižiūrėti ir valyti?

Kodėl Emai išrinkau People Blocks?

kaladeles konstruktorius zaislai vaikams nuo vieneriu metu

Be jau minėtų gyvūnėlių veidukų ant kaladėlių ir detalių su ratais – kas tikrai yra du labai labai dideli privalumai, kai kalbame apie žaislą vienmečiui, man buvo svarbu rinktis žinomą ir patikimą gamintoją. People Blocks magnetinės kaladėlės yra originalios, pagamintos iš aukštos kokybės medžiagų, sertifikuotos EN-71 ir pažymėtos ES kokybės reikalavimus atitinkančiu CE ženklu. Kaladėlės yra saugios, jų sudėtyje nėra švino, padengimui naudojamas vandens pagrindo lakas, stambios detalės. Taip pat, svarbu buvo tai, kad šios kaladėlės yra oficialiai sertifikuotos, kaip tinkamos vaikams nuo vienerių metų.

Taip pat, labai šaunu, jog galima rinktis iš įvairių rinkinių, laiku bėgant juos papildyti ir derinti tarpusavyje. Jei vaikas mėgsta konstruoti – kaskart tai bus puiki dovana!

Didelį People Blocks konstruktorių pasirinkimą rasite pas mūsų mylimus partnerius japoko.lt! O dabar, artėjančių švenčių proga, kaip tik jiems taikomos net 20% nuolaidos.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 11 18

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *