Pyktis, kurį išgyvename kasdien, dažnai būna užsimaskavęs. Kartais gal net nesusimastome, kad tai ką jaučiame yra pyktis. Lygiai taip pat, kaip dažnai nesusimąstome, kad pyktis gali būti ir geras. Ramus, konstruktyvus ir sąmoningas pyktis gali tapti varomąja jėga versle, padėti santykiams augti ar vaikams susivokti savo aplinkoje, jausmuose ir sociume.
Aš asmeniškai dažnai pykstu labai nelogiškai. Pavyzdžiui, kartais pagaunu save pykstant ant kurjerio, nes siunta vėluoja ar neatvežė morkų. Kartais supykstu dėl ne vietoje esančio bulvių skustuko ar neišplautos lėkštės ir pan. Tokiais atvejais stengiuosi susistabdyti save ir pagalvoti – dėl ko gi aš iš tiesų esu pikta? Nes nu tikrai ne dėl tų dviejų morkų. Tikiu, kad pykti, kaip ir kitus jausmus, reikia išmokti teisingai išjausti ir paleisti tam adekvačia forma.
Apie tai būtent ir radau labai labai nuostabų nara.lt podcastą, kuriame kalbama apie pyktį skirtinguose kontekstuose: vaikš pyktį, mūsų tarpusavio pyktį santykiuose, pyktį tarp draugų ir netgi pyktį su pačiu savimi. Paklausykit ir prisiminkit ar sužinokit apie skirtingas pykčio formas, mūsų polinkį konservuoti pykti viduje bei kaip jį paleisti, kaip kitam žmogui pasakyti, kad pyksti neeskaluojant konflikto.
Jauskim pyktį teisingai! Klausykit tinklalaidės čia >>.
Daugiau mano turinio rekomendacijų rasite čia >>.
Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 02 23