0-3 mėnesiai, 3-6 mėnesiai, Ką veikti?, Kūdikių raida

Kūdikio guldymas ant pilvo – kineziterapeutė pasakoja ką svarbu žinoti

Gulėt ant mamos pilvo svajonė, o savarankiškai – kančia? Šį rebusą mamoms paspendžia dažnas mažylis! Tačiau ar žinote, kad ant pilvuko leisti laiką bent po kelias minutes rekomenduojama nuo pat pirmosios dienos namuose? Kad ir kiek zyzimo keltų ar nesinorėtų, laikas ant pilvuko mažyliams yra be galo svarbus.

Kodėl? Kineziterapeutė Laura Pilybienė pastebi, jog gulėjimas ant pilvo – viena labiausiai diskutuojamų temų tarp specialistų ir tėvų pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Tai -vienas pagrindinių kūdikio pratimų, kurį jis atlieka jau pirmąjį mėnesį.

kudikio laikas ant pilvo guldyti kudiki ant pilvelio

„Konsultuodama mamas su naujagimiais visada stengiuosi pabrėžti “pilvelio laiko” svarbą. Nuo pirmosios dienos, kai grįžtate namo iš ligoninės, mažyliai patiria didžiulę naudą, jei guldote juos ant pilvo bent po 2 – 3 kartus per dieną. Turite suprasti, kad pirmuosius du, tris mėnesius, tai bus pagrindinis pratimas, kurį jūsų mažylis bandys įvaldyti ir tokiu būdu ne tik stiprins savo kūnelį, bet ir pradės pažinti jį supantį pasaulį. Suprantu, kad pradžioje, tai gali būti ne pati linksmiausia veikla, galva atrodo net nekyla, tačiau trukmė gali būti vos po 3 – 5 min., o mažyliui augant ir stiprėjant, ši padėtis taps vis smagesnė, o joje praleistas laikas ilgesnis ir naudingesnis“ – pataria Laura.

Kodėl gulėjimas ant pilvo toks svarbus:

 – Užtikriname taisyklingą kaukolės vystymąsi, profilaktika prieš plagiocefalija (plokščios galvos sindromas).

– Stipriname kaklo, pečių juostos raumenis, kad kūdikis vėliau galėtų pradėti ropoti, sėstis, vaikščioti ir turėtų gerą raumeninį pagrindą.

– Geriname kūdikių stambiosios motorikos įgūdžius, mažiname judesių asimetriją (kuri padeda judėti: pradėti ir užbaigti judesį)

Iš savo patirties su Ema, galiu patarti, kad pradžioje būtų drąsiau Jums ir lengviau mažyliui, pradėkite po truputį: po minutę pagulėkite ant vystymo stalo pakeitus sauskelnes. Ir jums bus patogu – nereikės lenktis (ypač, jei po cezario operacijos) ir vaikelis gaus oro vonių. Vėliau jau po dvi, žiūrint į dominančius objektus. Priekyje mažylio padėkite kontrastines korteles ar jo akių aukštyje pati kalbinkite vaikelį.  Taip po truputį šio sporto kančios taps visai smagia veikla! Svarbu atkreipti dėmesį, jog laiką ant pilvuko leistumėte taisyklingai bei pasirinktumėte tam tinkamą paviršių. Kineziterapeutė Laura Pilybienė išskiria, kad geriausia mažylį guldyti ant kieto ir lygaus pagrindo.

„Su lovomis siūlau nepiktnaudžiauti, ypač jei čiužinys bent kiek išgulėtas. Nelygus paviršius gali formuoti asimetriją kūdikio raumenyne, paskatinti vieną pusę įsitempti. Žinoma, pirmąjį mėnesį, naujagimis tikėtina praleis nemažai laiko snausdamas tėveliams ant krūtinės ir tai visiškai normalu. Dalis laiko ant pilvelio pradžioje gali vykti ir taip.“ Guldydami mažyli ant pilvelio, kiekvieną kartą nepamirškite sutvarkyti rankų padėties. Norime, kad mažylio dilbiai remtųsi į pagrindą, rankos būtų sustumtos po krūtine (alkūnės po pečiais).

Kineziterapeutė Laura

Kuo užsiimti gulint ant pilvo, kad mažyliui būtų linksmiau?

Prieš akis padėkite kontrastinių knygelių ar žaisliukų ir skatinkite kūdikį kelti galvytę tiesiai, remtis dilbiais ir į juos žiūrėti. Atsigulkite ar atsisėskite priešais ir kalbinkite, deklamuokite eilėraštį ar dainuokite dainelę. Pasitelkite barškučius dėmesiui atkreipti. Kol vaikas guli ant pilvelio, galite jam atlikti nugaros masažą.

1-2 mėnesiais rekomenduojama ant pilvo kasdien praleisti bent po 15min, per kelis 3-5 minučių intervalus. Trečią mėnesį jau bent 30 minučių, ketvirtą – nuo keturiasdešimt iki valandos, dalinant į kelis trumpesnius intervalus. Ir taip kuo toliau – tuo daugiau!

Daugiau veiklos idėjų su mažyliais galite rasti čia >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2021 05 10

Facebookredditpinterestmail

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *