9-12 mėnesių, Ką veikti?

Ką veikti su devynių mėnesių kūdikiu?

ką veikti su devyniu menesiu kudikiu veiklos idejos 9 menesis pincetinis griebimas smulkioji motorika

Vis aktyvesnis mažylis, atrodo, kosminiu greičių atkartoja mus ir išmoksta naujų dalykų, gebėjimų? Kuo fiziškai mobilesnis kūdikis, tuo labiau jis domisi supančia aplinka bei mūsų elgesniu joje: ką darome buityje, kokius rakandus naudojame, ką veikiame ir kaip tai veikiame. Geriausi žaislai dabar gyvena stalčiuose, o veiklos – kasdienoje!

Mėgdžiojimas

Suaugusiųjų mėgdžiojimas yra vienas iš stipriausių mokymosi įrankių, nes būtent per tai vaikai geriausiai supranta ką daryti, kaip elgtis su daiktais ir t.t. Sąmoningai kopijuoti tėvus mažyliai pradeda apie 9 mėnesį, tačiau šis gebėjimas protarpiais gali būti pastebėtas ir nuo pat pirmų dienų.

Įtraukiant naujas veiklas prisiminkite ir pasinaudokite šiuo įrankių, nenustokite kartoti, rodyti tai patys ir netrukus pastebėsite, kaip jūsų mažylis išmoks naujų dalykų. Šioje vietoje svarbu apsišarvuoti kantrybe ir nesitikėti, kad bus išmokta iš pirmo karto.

Esu jau ne kartą įsitikinusi, kaip Alisa sugeria naują informaciją. Atrodo vis rodai, rodai, vėliau pradedi abejoti ar tikrai, o galiausiai netikėtą akimirką pavyksta. Mums akivaizdžiai nepademonstuojant naujo produkto ragavimą, dažnu atveju net neprisiliečia prie jo.

Tėvų kopijavimas lydės jūsų vaiką dar ilgus metus, tad pamąstykime, ar visada rodome tokį pavyzdį, kokio norėtume sulaukti iš jų.

ką veikti su devyniu menesiu kudikiu veiklos idejos 9 menesis pincetinis griebimas smulkioji motorika
ką veikti su devyniu menesiu kudikiu veiklos idejos 9 menesis pincetinis griebimas smulkioji motorika

Daiktų įdėjimas

Apie 9 mėnesį mažyliai išmoksta sąmoningai įdėti daiktus į dėžę/konteinerį. Pasirinkę įvairiausios tekstūros, dydžio, spalvos daiktų parodykite, kaip juos galima įdėti į didesnę dėžę. Tokiu būdu dėliokite kaladėles, žaisliukus, kamuoliukus ir kt. Kaip alternatyvą išbandykite šaukštų mėtymą į kavos skardinę, joje išgaunamas skambesnis garsas. Dar sudėtingesniu variantu gali būti kamuoliukų trasa. Įvaldžius vieno kamuoliuko paleidimą, netrukus pakaitomis pradės riedėti ir du.

Visiškai normalu, kad pradėjus vieną iš šių veiklų pirmame etape visi daiktai nukeliaus į burną, o tik vėliau įdės. Tobulėjant mažylio rankų-akių koordinacijai, pastebėsite, kad judesiai taps vis tikslesni.

ką veikti su devyniu menesiu kudikiu veiklos idejos 9 menesis pincetinis griebimas smulkioji motorika
ką veikti su devyniu menesiu kudikiu veiklos idejos 9 menesis pincetinis griebimas smulkioji motorika

Smulkioji motorika

Alisos 9 mėnesio labiausiai įtraukianti veikla buvo, surinkti visus trupinukus nuo grindų. Kaip tik nuo šio mėnesio mažyliai pradeda lavinti pincetinį griebimą, pirštų galiukais mokosi suimti smulkius daiktus.

-Maistas. Kadangi pradžioje visi daiktai turi pereiti burnos kontrolę, patogiausia yra pradėti nuo maisto produktų: uogos, makaronai, kukurūzai ir kiti maisto produktai supjaustyti smulkiau.

-Pirmosios dėlionės. Ant medinių dėlionių detalių yra smulkios rankenėlės, jas yra patogu suimti. Pradžioje mažylis tyrinės detales, vėliau prieis prie kito etapo – ras jų vietą. Pirmus kartus labai patogu naudoti apvalios formos dėliones, jas yra žymiai lengviau įdėti o ir pasigaminti ją galite patys namuose iš kartono.

-Paslėpti lobiai. Galite vėl panaudoti keksiukų formeles, tačiau šį kartą paslėpkite daiktus po lipniais lapeliais. Bandykite pasirinkti tokius daiktus, kurios mažylis galėtų suimti pirštų galais pvz.: pūkinį kamuoliuką, karolius, kaspinėlius, plaukų gumytes ir kt.

Pasirinkdami veiklas su smulkesnėmis detalėmis nepalikite vaikų, atidžiai stebėkite, kad jie  nesukeltų sau pavojaus.

Žaiskite kartu, būkite šalia, leiskite jam savarankiškai tyrinėti, mėgaukitės kiekviena akimirka su mažyliais, juk užnugary jau 9 mėnesiai, branginkite kiekvieną akimirką.

Daugiau veiklos idėjų panašaus amžiaus mažyliams rasite čia: 6-8 mėn | 9-12 mėn.

Idėjomis dalinasi Renata Trumpokais, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo mokytoja. Sekite jos bei Alisos nuotykius instagrame >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2022 09 26

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *