Apie motinystę, Daiktai daikteliai, Motinystė, Vaikiški atradimai

Nosies traukimas vaikui – kankynė?

traukti nosi kudikiui aspiratorius nosies traukimas vaikui vaikams sloga

Čia galėčiau jums rašyti kaip nosies traukimas visai nebūtinas, metinuką juk jau galima išmokyti išsipūsti nosį arba kaip svarbu kantriai, lėtai ir švelniai, vaiko tempu eiti į nemalonius procesus, kol galiausiai visgi mažylis susivokia ir sutinka. Bet nerašysiu.

Nes dažniausiai realybė kitokia – net ir mokėdamas nosį pūsti, vaikas greičiausiai savo noru jos nepūs TIEK, kad pilnai išvalytų… net ir suvokdamas, kad baubai nosyje nėra gera, malonu ir sveika, dažniausiai mažylis nenorės leisti TIEK jos valyti ar traukti, kiek mums reikia, kad sloga pakankamai išsivalytų. Nes nemalonu, nefaina, kartais skauda ir apskritai, geriau eit pažaist. 

Ir su tuo nėra nieko blogo (išskyrus tai, kad vis tiek reikia tą nosį snargliuotą valyti), galiausiai priėmus šiuos vaiko mums aiškiai komunikuojamus dalykus kaip faktą, galima toliau sugalvoti ką gi daryti, kad tos egzekucijos būtų kuo efektyvesnės tiek techniškai, tiek ramesnės emociškai. 

Kai sunku emociškai

Pradėkime nuo savęs – jau einant link vaiko su servetėlėmis ar tuo nervinančiu, burna traukiamu, aspiratoriumi, ėda kirminėlis, kad ir vėl virkdysiu vaiką… ir vėl aš ta bloga, skriaudžianti mama, kuri amžiais daro visus nemaloniausius dalykus. Būna? Man tai būna! Todėl pradėjau visas bjaurastis su vyru dalintis per pusę 😉

Be šios strategijos, dar veikia paprasčiausias pasvarstymas: ar tai ką darysiu, atneš mažiau blogio nei pasekmės, jei nedarysiu? Jei taip – aš darau būtiną dalyką, vardan gero, tokia mano pareiga. Taškas. Nesigraužiu ir einu. Taip, nosį traukti tikrai nemalonu, bet įsisenėjęs sinusitas potencialiai turbūt bus nemaloniau, ar ne? Tad einame su, kiek įmanoma, pozityviu nusiteikimu, ramybe bei pasitikėjimu. Jie jaučia!

Kitas klausimas – kaip aš tą darau.

Nosiboo go traukti nosi kudikiui aspiratorius nosies traukimas vaikui vaikams sloga
Labai pravartu duoti vaikui pabūti „traukėjo” rolėje ir pajusti atsakomybę, priežiūrą bei rūpestį. Išbandžius pačiam, jaukiau kai tai daro kitas.

Nosies traukimas kai vaikas priešinasi

O priešinasi jie maždaug visada. Galime trumpai atšauti, kad turiu, reikia, noriu gero ir daryti. Aaaaarba, galime lėtai pirmiausia papasakoti procesą (detalių kiekis pagal amžių), parodyti ką ir kaip darysime, galbūt išmėginti su kokiu žaisliuku. Pravartu, jei naudosime kokį aparatą ar kitą priemonę, duoti jį paliesti bei apžiūrėti pačiam vaikui. Jei nebijome patys – galime pademonstruoti „ant savęs”.

Jei jūsų mažylis gerai reaguoja į konkrečius susitarimus, taip ir darykite – aiškiai komunikuokite, kad trauksite po vieną kartą iš vienos šnervės. Ir svarbiausia – laikykitės susitarimo. Įvardinkite, kad girdite ir suprantate mažylio nenorą ar diskomfortą. Net jei toliau ir darote veiksmus prieš jo valią, bet vien tas įvardinimas, kad girdite ir suprantate, suteikia vaikui saugumo ir žinojimo, kad jis mums svarbus.

Galiausiai, pabaigoje pabūkime su mažyliu kartu kol jis nurims. Apžiūrėkime ištrauktą „lobį”, pasidžiaukime, kad kartu pavyko, padėkokime, kad buvo toks kantrus su mumis.

Nosies traukimas ir techninė pagalba

Kidsmed Nosiboo go traukti nosi kudikiui aspiratorius nosies traukimas vaikui vaikams sloga
Rasite kidsmed.lt

Mes su Ema nuo pirmosios šio rudens slogos bandome Nosiboo GO nosies aspiratorių. Apie šį žalią siurbliuką gamintojai rašo „Nosiboo GO – tai nešiojamas, įkraunamas ir galingas elektrinis nosies aspiratorius, leidžiantis greitai ir lengvai išvalyti kūdikio nosytę nuo išskyrų ir gali būti naudojamas bet kurioje vietoje.  „Go“ galima nešiotis bet kur!”, ir visa tai yra tiesa, BET!

Bet, jau gerą savaitę jį naudodama su Ema, aš pastebėjau kitas jo naudas: 

  • visų pirma – jis veikai TYLIAI! Tai reiškia, kad negąsdina vaiko;
  • tuomet – lyginant su kitais mano naudotais elektriniais siurbtukais, šis siurbia ŠVELNIAI, labai švelniai. Bandžiau ant savęs – wow! Vėlgi, mažiau diskomforto vaikui;
  • jis SIURBIA, sekretą pagauna ir traukia greitai, o tai reiškia, kad visas procesas vyksta trumpiau;
  • galiausiai – jam naudoti užtenka VIENOS RANKOS, taigi kita galiu patogiai prilaikyti Emą ir išvengiame nepatogių pozų, kokių ten prispaudimų ir kitų nefainų reikalų. 

Bonusas – patogus dydis pačiam vaikui, tai baubų paieškos dabar vyksta kasdien, išrikiavus visus žaislus, tėtį ir mamą. Taip po truputį Ema vis labiau susidraugauja su pačiu aparačiuku ir, nors procedūros su džiaugsmu tikrai nepasitinka, bet jau galima susitarti, kad dabar po kartą iš kiekvienos šnervės patrauksim ir egzekucijos po truputį slobsta. Džiaugiuosi, kad atradome sezono pradžioje, nusimato lengvesnė žiema. 

R E K O M E N D U O J U. 

O su kodu MIGLE gausite 30€ nuolaidą + nemokamą siuntimą iki spalio 30 dienos.

Daugiau apie Nosiboo GO rasite čia >>.

Paskutinį kartą atnaujino: Migle, 2022 10 06

Facebookredditpinterestmail

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *